Dračí lodě

Dračím  lodím  se  věnujeme  nejen  s dospělou  posádkou, ale  také  v rámci  vodáckého kroužku  s našimi juniory.  V zimním období využíváme pro tréninky tělocvičnu naší místní základní školy a také posilovnu na naší loděnici. Od jara do podzimu vyměníme tělocvičnu za přípravu na vodě - na řece Moravě.

V roce 2021 se podařilo uspořádat většinu plánovaných závodů, i když termíny musely být mnohdy posunuty - zejména ty jarní. Tréninkové úsilí jsme zúročili v závodech vybojováním celkem 19 medailových míst. V podstatě z žádných závodů jsme se domů nevrátili s prázdnou. Dva z našich členů se v prosinci zúčastnili s posádkou složenou z celé republiky Evropského šampionátu dračích lodí v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Získali zde bronz na trati 200 i 500 metrů v kategorii OPEN. Šampionátu se účastnilo více než 100 týmů z 12 zemí. Česká výprava pod taktovkou Dragon Force Přerov byla velmi úspěšná. I v dalších kategoriích získala medailová umístění - posádka MIX bronz na 250 m a stříbro na 500 m, ženy vybojovaly stříbro na 250 m a na 500 m dokonce kov nejcennější - zlato.

Rok 2022 má již také nabitý kalendář a my máme spoustu cílů a přání. Tak hurá do toho, krůček za krůčkem....

Nová možnost tréninku - kanoe OC-1 s plovákem

Jednomístná kanoe s plovákem poskytuje možnost přípravy a zdokonalování pádlování na dračí lodi bez nutné přítomnosti celé posádky. Skvěle slouží pro výuku techniky u nováčků, především dětí. Trenér se tak může cíleně věnovat každému jednotlivci zvlášť. Dvě tyto tréninkové lodě nám začátkem roku vyrobili v maďarské firmě Pola Kayak-Canoe Kft, kam jsme si je zajeli vyzvednout do města Szatymaz ležícího poblíž Szegedu u hranice se Srbskem, 550 km od nás. S financováním nákupu nám pomohl z velké části Zlínský kraj, kterému bychom touto cestou rádi velmi poděkovali. Jměnovitě především panu Ing. Jiřímu Jarošovi a jeho spolupracovníkům.