Dračí lodě

Dračím  lodím  se  věnujeme  nejen  s dospělou  posádkou, ale  také  v rámci  vodáckého kroužku  s našimi juniory.  V zimním období využíváme pro tréninky tělocvičnu naší místní základní školy a také posilovnu na naší loděnici. Od jara do podzimu vyměníme tělocvičnu za přípravu na vodě - na řece Moravě.


I děti a mládež mohli znovu závodit

Covidová opatření v letech 2020 a 2021 nejvíce zasáhla děti a juniory, především absencí závodů a také omezenými možnosti tréninku. V loňské sezóně jsme se proto zaměřili především na ně. Závodů se účastnila žákovská i juniorská posádka. V Brně získaly obě posádky složené společně s Dragon Force Přerov 2x 2 zlaté medaile. Na Mistrovství Moravy DL v Ostrožské Nové Vsi jsme 2 posádky složili společně s DF Přerov a Pilsner Dragons Plzeň. Vybojovaly 2x zlato a 2x bronz. Dospělá posádka přivezla 2 zlaté medaile z Kroměřížského draka.

Mistrovství České republiky

V termínu 3. - 4.9.2022 proběhlo v Račicích Mistrovství České republiky dračích lodí. Závodů se zúčastnili naši žáci a junioři doplnění mladými dračáky z týmu Dragon Force Přerov. V desítkových lodích si zajeli závod na 200 m a 1000 m. Společně v dvacítkové lodi potom závod na 200 m, 500 m a 2000 m. Na dlouhou trať jsme složili juniorskou posádku s DF Přerov a žákovskou posádku s CB Dragons z Českých Budějovic. Domů jsme přivezli 1 zlatou , 1 stříbrnou a 6 bronzových medailí. Kromě radosti ze sportovního zápolení a setkání s kamarády ze zúčastněných týmů jsme si užili i atmosféru Mistrovství světa dračích lodí, které probíhalo současně s MČR a omrkli ty nejlepší posádky z celého světa. Vše podtrženo krásným letním počasím.

Mistrovství světa dračích lodí

1.-4.9.2022 šest našich členů poprvé startovalo v národních dresech. Jejich účast na ICF DRAGON BOAT WORLD CHAMPIONSHIPS 2022, konaném v Račicích v České republice, vynesla spoustu medailových umístění a to za kategorii:

Master 40+: 1x zlato a 2x bronz

Senior: 4x stříbro a 2x broz

Junior: 3x zlato a 3x stříbro

Závodů se zúčastnilo celkem 15 národních týmů. Mohli jsme si tak vyzkoušet start například proti Thajsku, Íránu, Číně nebo Kanadě.

S mládeží a juniory na soustředění

Mimo převážně víkendových soustředění, která pořádáme v Kvasicích a v Přerově společně s Dragon Force Přerov, jsme se vloni zúčastnili několika celorepublikových soustředění dračí mládeže. Zimní se konalo v Krušných horách a bylo zaměřeno na udržení fyzické kondice. 

Na jarním soustředění v Častoboři se sešlo celkem 90 účastníků z 11 klubů. Tady se už s pádlem v ruce pilovala technika, rozvíjela fyzička a dále navazovaly kamarádské vztahy.

Letní soustředění se konalo v Českém Vrbném  v polovině srpna. Opět se zde sešli mladí dračáci se svými trenéry z celé republiky. Přestože počasí trochu zlobilo, stihly se tréninky i hry a nakonec si ho všichni moc užili. 

Nová možnost tréninku - kanoe OC-1 s plovákem

Jednomístná kanoe s plovákem poskytuje možnost přípravy a zdokonalování pádlování na dračí lodi bez nutné přítomnosti celé posádky. Skvěle slouží pro výuku techniky u nováčků, především dětí. Trenér se tak může cíleně věnovat každému jednotlivci zvlášť. Dvě tyto tréninkové lodě nám začátkem roku 2022 vyrobili v maďarské firmě Pola Kayak-Canoe Kft, kam jsme si je zajeli vyzvednout do města Szatymaz ležícího poblíž Szegedu u hranice se Srbskem, 550 km od nás. S financováním nákupu nám pomohl z velké části Zlínský kraj, kterému bychom touto cestou rádi velmi poděkovali. Jmenovitě především panu Ing. Jiřímu Jarošovi a jeho spolupracovníkům.

Máme nové plovací vesty

Pro bezpečnost dětí ať už při tréninku nebo při závodech, je dle pravidel ČSK nutno používat plovací vesty. Během loňského roku jsme mohli díky dotaci od Zlínského kraje zakoupit vesty vhodné pro dračí lodě v dostatečném počtu pro všechny naše malé sportovce.  Děkujeme.


Sezóna 2021

  V roce 2021 se podařilo uspořádat většinu plánovaných závodů, i když termíny musely být mnohdy posunuty - zejména ty jarní. Tréninkové úsilí jsme zúročili v závodech vybojováním celkem 19 medailových míst. V podstatě z žádných závodů jsme se domů nevrátili s prázdnou. Dva z našich členů se v prosinci zúčastnili s posádkou složenou z celé republiky Evropského šampionátu dračích lodí v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Získali zde bronz na trati 200 i 500 metrů v kategorii OPEN. Šampionátu se účastnilo více než 100 týmů z 12 zemí. Česká výprava pod taktovkou Dragon Force Přerov byla velmi úspěšná. I v dalších kategoriích získala medailová umístění - posádka MIX bronz na 250 m a stříbro na 500 m, ženy vybojovaly stříbro na 250 m a na 500 m dokonce kov nejcennější - zlato. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!