Projekt "Dračí lodě školám" - Pohár škol 2024

Rada mládeže dračích lodí (RMDL) je orgán sdružující sportovní kluby věnující se mládeži ve sportu dračích lodí. Projekt "Dračí lodě školám" vznikl s cílem představit tento sport žákům základních a středních škol. Na projektu se podílejí kluby dračích lodí napříč celou Českou republikou. Pod jejich vedením probíhají krajská kola závodů. Vyvrcholením poháru je celorepublikové finále, které se uskuteční v Praze 21.6.2024. 


V pátek 24.5.2024 jsme odstartovali třetí ročník Poháru škol - krajské kolo pro Zlínský kraj. Posádky základních a středních škol poměřily své síly na kroměřížském Bagráku. Za bubnování bubeníků i kapek deště se s nasazením poprali o vítězné stupínky i postup do celorepublikového finále do Prahy. A jak to dopadlo? V kategorii ZŠ 6.-7. ročník zvítězila posádka Titanik ze ZŠ Komenského Kroměříž, v kategorii ZŠ 8.-9. ročník posádka Kvasice 1 ze ZŠ Kvasice a v kategorii středních a odborných škol byli nejrychlejší "Copťáci" ze SŠ-COPT Kroměříž. Všem vítězům gratulujeme a těšíme se na setkání při dalším ročníku.
Tato akce se uskutečnila za podpory Zlínského kraje, Města Kroměříž a Obce Kvasice. Tímto bychom chtěli poděkovat nejen jim, ale i všem, kdo pomáhali se zajištěním akce a v neposlední řadě také všem, kdo se rozhodli strávit s námi dopoledne s pádlem v ruce. 🐉

Celou fotogalerii najde na: https://www.rajce.idnes.cz/vodacikvasice/album/2024-05-pohar-skol-2024-kromeriz


POHÁR ŠKOL 2023

Krajské kolo Poháru škol 2023 pro Zlínský kraj proběhlo v pátek 19.5.2023 na Bagráku v Kroměříži. Zúčastnilo se ho 7 posádek základních škol a 2 posádky středních škol. Akce proběhla za podpory Zlínského kraje, Města Kroměříž, Obce Kvasice. Navzdory studenému počasí si snad všichni zúčastnění sportovní dopoledne užili a předvedli skvělé výkony. V kategorii Základní školy 6.-7. ročník zvítězila posádka Jan Amos Komenský, v kategorii Základní školy 8.-9. ročník posádka Svobodníci - obě ze Základní školy Komenského v Kroměříži. V kategorii středních škol pak na první stupínek vystoupili Lavutaris z Obchodní Akademie Kroměříž. Všem vítězům blahopřejeme a těšíme se společně na další ročník. Poděkování patří všem, kdo se na přípravě akce podíleli - členům spolku KOTVY Kvasice a také Petru Zakopalovi ZAKI-SPORT.

Vytvořte si webové stránky zdarma!