Projekt "Dračí lodě školám" - Pohár škol 2024

Rada mládeže dračích lodí (RMDL) je orgán sdružující sportovní kluby věnující se mládeži ve sportu dračích lodí. Projekt "Dračí lodě školám" vznikl s cílem představit tento sport žákům základních a středních škol. Na projektu se podílejí kluby dračích lodí napříč celou Českou republikou. Pod jejich vedením probíhají krajská kola závodů. Vyvrcholením poháru je celorepublikové finále, které se uskuteční v Praze 21.6.2024. 


Krajské kolo Poháru škol pro Zlínský kraj se již potřetí uskuteční na kroměřížském Hrubém rybníku zvaném Bagrák dne 24.5.2024. Závody dračích lodí určené pro žáky základních a středních škol proběhnou opět pod taktovkou klubu KOTVY Kvasice. Závodit se bude v desítkových dračích lodích - tj. deset pádlujících + bubeník + kormidelník (zajistí pořadatel).  Kategorie jsou OPEN (posádka bez omezení pohlaví). Dvě nejlepší posádky z každé kategorie postupují do celorepublikového finále do Prahy.

Pro zájemce je možno domluvit tréninkové jízdy v zázemí spolku KOTVY Kvasice - v Kvasicích na řece Moravě. 

Kontakt: Tomáš Kahaja tel. 777576729, e-mail: kahaja1@seznam.cz.

Přihlášky je nutno odevzdat na uvedený e-mail do 15.5.2024. 


POHÁR ŠKOL 2023

Krajské kolo Poháru škol 2023 pro Zlínský kraj proběhlo v pátek 19.5.2023 na Bagráku v Kroměříži. Zúčastnilo se ho 7 posádek základních škol a 2 posádky středních škol. Akce proběhla za podpory Zlínského kraje, Města Kroměříž, Obce Kvasice. Navzdory studenému počasí si snad všichni zúčastnění sportovní dopoledne užili a předvedli skvělé výkony. V kategorii Základní školy 6.-7. ročník zvítězila posádka Jan Amos Komenský, v kategorii Základní školy 8.-9. ročník posádka Svobodníci - obě ze Základní školy Komenského v Kroměříži. V kategorii středních škol pak na první stupínek vystoupili Lavutaris z Obchodní Akademie Kroměříž. Všem vítězům blahopřejeme a těšíme se společně na další ročník. Poděkování patří všem, kdo se na přípravě akce podíleli - členům spolku KOTVY Kvasice a také Petru Zakopalovi ZAKI-SPORT.

Vytvořte si webové stránky zdarma!